12 November 2015

autumn full of hatred


so take this knife
wrap it around me like a sheet
I know I'm not forgiven 
but I need a place to sleep

                                                               - Black Lab "This night"

Ten "blog" z dnia na dzień staje się coraz bardziej osobisty, coraz bardziej żałosny i coraz bardziej o niczym. Nie wiem, czy powinnam się bać, czy raczej cieszyć, że znalazłam sposób na wylanie swoich smutków. No tak... ja się później dziwię, dlaczego nikt nie chce tego czytać. Kto chciałby czytać jakieś brednie i użalanie się nad sobą? Chyba założyłam tego bloga, żeby pisać to wszystko dla siebie. Może to jakaś forma terapii? Może jeśli ktoś to przeczyta, to zrozumie, że nie tylko on ma w życiu źle?
Nie wiem, co się ze mną dzieje. Mam nadzieję, że to tylko jesienna depresja, jeśli w ogóle można to nazwać depresją. To chyba raczej wielki, ogromny, nieustający dół i ból istnienia. Tak moi drodzy, mam weltschmerz. Z każdym dniem czuję się coraz gorzej i widzę, że jestem niesamowicie niestabilna emocjonalnie. Nie potrafię ogarnąć swoich uczuć, nie wiem, czy jestem wesoła, czy jednak chce mi się płakać (tak jak teraz). Mam takie dni, kiedy czuję totalne załamanie, siedzę w łóżku i płaczę nad swoim życiem, bo perspektywa bycia samą do końca moich dni lekko mnie przeraża i zasmuca. Z drugiej strony, są takie dni, kiedy budzę się rano z myślą, że przecież życie singla jest świetne, mogę robić wszystko, wracać do domu po północy, nie muszę się nikomu tłumaczyć. Wolność. Wolność to piękne słowo, ale czy ja chcę takiej wolności? Zaczynam chyba rozumieć, że życie w pojedynkę nie jest takie kolorowe na jakie wygląda i lepiej mieć obok siebie osobę, która zawsze może cię wesprzeć. Ja kogoś takiego nigdy nie miałam. Może po prostu przywykłam do samotności? A może wmawiam sobie, że tak jest mi dobrze, że czuję komfort? Najbardziej dobija mnie ta cholerna pewność, że przecież nic się nie zmieni, że zawsze będzie tak samo. Zawsze będę skazana sama na siebie, zawsze będę decydować sama o sobie i mówić samej sobie o swoich własnych problemach. Pieprzone życie. Za szybko musiałam dorosnąć, a teraz dostaję po dupie i nie umiem się pozbierać.

Także tego, nie czytajcie, nie oceniajcie, zostawcie w spokoju. To tylko moje nudne, szare, samotne życie.

Chcecie się przekonać jaka jestem okropna? Przewińcie w dół. Tutaj też zobaczycie mój szalik-koc z MANGO, który daje mi ciepło i poczucie bezpieczeństwa, bo po rozwinięciu jest większy ode mnie. Kubek na ostatnim zdjęciu to motywacja i pocieszenie od wokalisty Luxtorpedy. 

Besos :* 
9 November 2015

what it's like to be me


walka o z łóżka wstanie
kolejny taniec w cyrku zdarzeń
walka o strzępek marzeń
o wieczne nadzieje

                                                                      - Coma "Zero osiem wojna"

Nadszedł ten moment, kiedy wylewam swoje żale na blogu. Pieprzyć interpunkcję, nie znam połowy zasad na temat przecinków i już się ich nie nauczę, bo starałam się przez kilka lat, nie udało się. 

Nigdy nie myślałam, że będę pisać o sobie i o swoich uczuciach na blogu. Jestem osobą aspołeczną, mam problemy z nawiązywaniem kontaktów, nie lubię wychodzić z domu, imprezy i wydarzenia kulturalne mnie przerażają. Moja samoocena jest niższa niż zero i wiem, że to się nigdy nie zmieni. Nie lubię ludzi, boję się ludzi. Mam 20 lat, nigdy nie miałam chłopaka i wiem, że mieć nie będę. Wewnętrzny głos mówi mi, że do końca życia będę sama, ja to po prostu wiem.


Z jednej strony chcę być sama, a z drugiej strony jestem tym zmęczona. Nie zazdroszczę ludziom mającym partnera, ja ich po prostu nie rozumiem, nie potrafię. Nie wiem jak można cieszyć się ograniczeniem wolności, obowiązkiem dbania o drugą osobę i innymi bzdetami, z którymi wieczny singiel nie musi się zmagać. Mam dość patrzenia na te słodkie pary spacerujące po Półwiejskiej, robi mi się niedobrze, kiedy słyszę o "wieczorze dla dwojga", "promocji dla dwojga", "wycieczce dla dwojga". Dlaczego nie ma reklam pt. "Cudowny wieczór dla singla"? Ja jako singielka czuję się dyskryminowana. Wszystkie kina, restauracje, kluby narzucają nam miłość, uczucie, które tak naprawdę nie istnieje.


Czym jest "miłość"? To połączenie przyzwyczajenia, chęci czynienia dobra, instynktu zwierzęcego, popędów oraz wyrzutów serotoniny i dopaminy. I to tyle. To coś ludzie nazywają "miłością"? Ostatnio niezmiernie śmieszą mnie oświadczyny, śluby, wesela i planowanie rodziny. Mam ochotę wyśmiać ludzi w twarz. Możecie mówić, że jestem głupia, że z wiekiem zmądrzeję itp. Nie, nie zmienię zdania. Moja opinia na ten temat jest podobna od kilku dobrych lat i z roku na rok jest coraz bardziej buntownicza, a moje przekonanie w tej kwestii nadal rośnie.

Jestem brzydką, niską dziewczyną z perspektywą własnego mieszkania, pięknej pracy i samotności. Jest mi z tym całkiem dobrze, ale jednocześnie bawi mnie fakt, że nigdy nie poznam, co to jest ten słynny "pocałunek" i jego słynniejszy kolega "seks". 

Ups, tak przykro.